Własny dom to dopiero coś. To coś, co na pewno chciałaby mieć większość dorosłych osób. Chociaż, gdyby zapytać grupę dzieci, to niektórzy na pewno chcieliby mieć dom, gdzie ze spokojem będą mogli mieszkać ze swoimi Rodzicami. W szczególności, jeżeli ktoś do tej pory mieszka w bloku, w mieszkaniu. I to na dodatek takim, które nie należy do niego. Z przykrością trzeba to stwierdzić, że obecnie bardzo dużo młodych ludzi, którzy mają już nawet własne pociechy żyje na wynajmie, ponieważ nie stać ich na kupienie własnego domu. Ale czy to prawda? Oczywiście, że nie.

Szacunkowo przyjmuje się, że pieniądze, które wydajemy na wynajem mogłyby równie dobrze iść na własny dom. Warunek jest tylko jeden. Trzeba zaciągnąć kredyt. Nie można bać się tego wyzwania i trzeba rzucić się na głęboką wodą, nawet jeżeli ma to nas wiązać z bankiem na bardzo długi okres. Dobrze, powiedzmy, że zaliczacie się do tej „szalonej” grupy osób, która już ma ten kredyt. Macie pieniądze na koncie i jesteście naprawdę szczęśliwy. Słowa „własny dom” już niedługo nabiorą dla Was zupełnie innego znaczenia. Nawet zdążyliście już zakupić odpowiednia działkę, gdzie już niedługo naprawdę będziecie mieli ten własny, upragniony dom. Zanim jednak do tego dojdzie będzie Wam potrzebny dobry projekt budowlany. Bez tego nie będziecie mogli nic robić. Projekty domów wykonuje oczywiście na zlecenie profesjonalne biuro architektoniczne. I tutaj do Was mała uwaga – wybierajcie takie biura, które są naprawdę godne zaufania, które mają już jakieś opinie, referencje. Chyba nie chcecie aby w trakcie wznoszenia budowy wyszło, że schody są źle wymierzone, brakuje ścian lub jakichś innych ważnych elementów? Poczytajcie w sieci, że nawet takie historie budowlane się zdarzają, dlatego uważajcie komu powierzacie wykonanie swojego projektu.

No dobrze ale udało Wam się trafić na dobrego architekta, który wziął pod uwagę wszystkie najważniejsze czynniki i zaprojektował Wasz dom marzeń. Jeżeli jesteście ciekawi co to za czynniki, to od razu Wam wyjaśniamy. Przede wszystkim czynnikiem numer jeden jesteście Wy. To czego oczekujecie, czego chcecie, na co możecie sobie pozwolić, jeżeli chodzi o wielkość Waszej działki. Na takiej podstawie powstaje właśnie ten jeden, jedyny projekt Waszego domu. W następnej kolejności będzie Wam potrzebna dobra firma budowlana, która wykona dla Was dosłownie wszystkie prace. Począwszy od wykopania dziur na fundamenty, po wykończenie wnętrz. W końcu aby móc zamieszkać nie możecie mieć domu w stanie surowym. Chyba, że chcecie go w dalszej kolejności przeznaczyć do sprzedaży ale jednak nie teraz o tym rozmawiamy. I tutaj również do Was uwaga.

Weźcie ekipę budowlaną z polecenia. Taka, która może już wykonywała u kogoś remonty, czy też inne prace budowlane. Im lepsze polecenie, tym możecie mieć większa zaufanie, że z wykonaniem Waszego domu wszystko będzie jak w najlepszym porządku. Na samym końcu pozostaje czas…Tak, bowiem w dwa dni, tydzień dom nie powstanie. Ale w końcu to nastąpi i będziecie mieć własny, upragniony dom.

7 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , ,