Decydując się na podłogę do własnego domu warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów wykończenia wnętrza. Powinna ona świetnie się prezentować, izolować a dodatkowo pasować do wybranego przez nas wystroju. Nie należy dodatkowo nie uwzględnić kwestii jej funkcjonalności. Należy wybrać taką która będzie odpowiedzią na nasze oczekiwania pod każdym kątem.
Jeszcze do niedawna najmodniejsze były panele kładzione na podłogę. Mimo, że bardzo dobrze się prezentują nie są trwałe i mogą łatwo ulec degradacji. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, zbyt szybko się rozwarstwiają. Mimo wszystko szybko się zarysowują, np. w sytuacji jeśli trzymamy w mieszkaniu zwierzęta albo krzesła krzesła bez ochraniaczy. Pomimo tego, że wykonawcy próbują wytwarzać coraz trwalsze rzeczy, które ponadto są laminowane i nabłyszczane, coraz więcej osób nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Mnogość form i wielkości sprawia, że bardzo prosto je dopasować do dowolnego stylu wnętrzarskiego. To również perfekcyjna możliwość dla osób zapracowanych, gdyż nie muszą oni tracić dużo chwil na częste sprzątanie. Będą doskonałe także u takich, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach eleganckich. Wytrzymałość i niezawodność takiego surowca, powoduje, iż cały czas zyskują one swoich zwolenników. Do domu w typie nowoczesnym a także stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Większe płytki w formie kwadratu oraz błyszcząca powierzchnia perfekcyjnie współgrają z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają również światło promieni słonecznych i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom iście majestatycznego klimatu. Trzeba dodać, że nie sprawdzą się dla familii z dziećmi, gdyż bardzo trudno utrzymać ich czystość i doskonały wygląd. Ta opcja nie jest także polecana we wnętrzach niewielkich lokali mieszkaniowych, które przytłoczą. Do szerokich pomieszczeń będę doskonałe. Jeśli zależy nam na funkcjonalności oraz wyglądzie, a dodatkowo dysponujemy dość sporym budżetem, warto wtedy zdecydować się na podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zarysowania a także nie osadza się na niej kurz, albo też brud. Mnogość wzorów i barw, sprawia, że w czasie wyboru ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Interesującą nowinką są podłogi żywiczne 3D, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm albo magazynów i zastanawiamy się nad właściwym typem posadzki trzeba zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też zwyczajnie betonową. Może być ona wyłożona okładziną np. z płytek, albo też żywicą epoksydową. Wszystko to powoduje, iż posadzka przemysłowa jest niezwykle wytrzymała na różne czynniki, nie nasiąka płynami a także cechuje ją dużą odporność na naprężenia. Istnieje opcja wykonania jej wersji gładkiej bądź antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Taki decyzja gwarantuje nam niezniszczalność i niezawodność na lata. Jest także możliwość wykonania posadzki gipsowej, która ma niską cenę, jednak tu trzeba zaznaczyć, że nie jest trwała. W przypadku budynków do wykorzystania publicznego, warto wybrać posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, bądź takie zrobione z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek warto zdecydować się na specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.

12 marca 2018 Brak komentarzy admin , , ,