Pomieszczenie kuchenne jest sercem domku. To tam spożywa się kolacje, przeżywa się życie rodzinki, podejmuje się gości. Najważniejszą częścią tego szczególnego miejsca, są meble kuchenne. Powinny one perfekcyjnie się prezentować i gwarantować wystarczająco dużo miejsca do składowania wszystkich rzeczy, niezbędnych do pracy w kuchni.
Firmy meblarskie zapewniają olbrzymi wybór wielorakiego rodzaju surowców, z których wykonywane są meble do kuchni. Najpopularniejsze są te z płyty mdf. Wspaniale pasują do nowoczesnych pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym lub hi-tech. Najwyższa jakość wykonania powoduje, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez kilka lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma znacznej wilgoci. Ten materiał kiepsko reaguje na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Zaprojektowany jest do reprezentacyjnych kuchni, w których gotuje się poniekąd epizodycznie, dlatego że na mocno błyszczącym materiale widać każdy jeden zaciek, lub też plamę, co powoduje, że należy go często sprzątać. Jest to bardzo czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które często gotują i nie chcą później spędzać długich godzin na czyszczeniu. Wysoki połysk jest niesłychanie atrakcyjny, jednakże na pewno niezbyt funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają rezultat lustra, świetnie odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach, gdyż wizualnie powiększają powierzchnię użytkową. Wybierając np. szklane fronty typu lacobel, można uzyskać skutek mieniących się obrazków, jakie ewidentnie będą przykuwać spojrzenie. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z katalogu, jakiego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz domek znajomi.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które często pichcą, będą matowe meble do kuchni, raczej w ciemnych odcieniach, na jakich nie widać tak mocno brudu. Ciekawą propozycją są płyty drewnopodobne, które są nadzwyczaj solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie ulegają też zniekształceniom pod wpływem bardzo dużej temperatury ani nie zmieniają koloru przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest łatwa w sprzątaniu, a także odporna na zarysowanie.
Nowinką na rynku są meble skonstruowane z płyty akrylowej. Są w stanie odtwarzać one kamień, drewno, a nawet metal. Te nowoczesne rozwiązania są wybitnie trwałe oraz odporne. Ich istotną skazą jest wysoka cena, która sprawia, że sporadycznie wybierane są one przez użytkowników. W sytuacji gdy szukamy najtańszych mebli, to stosowną propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Zasobność odcieni sprawia, że niezmiernie bezproblemowo można dostosować je do każdej kuchni . Niemniej jednak są one ogromnie słabowite, w następstwie tego warto zastanowić się, czy nie będzie korzystniej wydać nieco więcej pieniędzy na meble z innego materiału, które będą nam służyć na lata.
Można zdecydować się na gotowy zestaw mebli, albo meble na wymiar. Ta druga opcja jest o wiele droższa, jednakże pozwoli dostosować meble do każdego formatu kuchni. Gotowe zestawy mebli lepiej sprawdzają się, gdy dysponujemy większą powierzchnią, natomiast małe kuchnie wymagają większej ergonomii i zastosowań, które nie sparaliżują i tak malutkiej już przestrzeni.

12 marca 2018 Brak komentarzy admin , ,