Decydując się na zbudowanie domku, stajemy przed wyborem technologii budowlanej oraz przyzwoitej firmy, jaka może się poszczycić popularnością na rynku. Standardowo budowanie domów jednorodzinnych, obejmuje w szczególności domy murowane. Zamiarem budowy, jest lokal mieszkalny na bardzo dużo pokoleń, w jakim będą mogły przebywać po pewnym czasie dzieci, a nawet wnuki. Nie trzeba koniecznie decydować się na domek murowany, są technologie jakie zezwolą zaoszczędzić nieco środków na samej budowie i wykorzystać je na wykończenie domu.
Domy z bali to swego rodzaju nowość na rynku. Wprawdzie obecne są już od kilku lat, jednakże ta technologia częściej wykorzystywana jest do stawiania budynków oddanych, np. na eleganckie restauracje, niż domy do zamieszkania. Domy z drewna nie muszą być wcale mniej solidne od sztampowych murowanych. Wznoszone są z drzewa pochodzącego z syberyjskich lasów i odpowiednio impregnowane. Pozytywną stroną stawiania takiego domu jest szybkość jego uskutecznienia, bowiem można je wznieść zaledwie w ciągu 7 tygodni.
Budowa budynku z bali posiada namacalne korzyści. Przede wszystkim to zredukowanie zużycia energii. Dom z bali gwarantuje odpowiedni mikroklimat, dzięki któremu w domu nie będzie potrzebna klimatyzacja. Taka technologia zapewnia również solidną izolację akustyczną, innymi słowy przycisza hałasy. Ogromną zaletą jest także, większa powierzchnia użytkowa, niż w przypadku domów murowanych o tym samym metrażu.
Jeśli mimo to jesteśmy tradycjonalistami i stawiamy na budynek wolnostojący murowany, najlepiej zdecydować się na taki, który będzie jak w najwyższym stopniu energooszczędny. Poza granicami naszego kraju, przeważającą wziętością cieszą się domy pasywne. Na pozór niczym nie różnią się od innych murowanych, jednak wykorzystane materiały i ocieplenia, a także wybór odnawialnego źródła energii do zasilania, które pozwala zmniejszyć rachunki, czyni go najlepszym praktycznym wyborem. Nie jest to oczywiście mało kosztowna inwestycja, aczkolwiek bez wątpliwości zwróci się po pewnym czasie, ze względu na istotnie niższe koszty eksploatacji budynku. Dom pasywny jest wspaniałym wyborem dla rodziny. Budowanie budynków jednorodzinnych pasywnych zakłada przede wszystkim, odpowiednią izolację termiczną domostwa. Wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, jest w tym miejscu podwaliną. Najważniejsze jest zlikwidowanie mostków termicznych. Każdy postęp budowy, zakłada odpowiednią termoizolację takiego budynku, począwszy od fundamentów. Na dachu w większości wypadków rozmieszcza się kolektory słoneczne.
Cena budynku pasywnego to nie byle jaki koszt, który jest dwa razy większy od budowy stereotypowego budynku jednorodzinnego. Decydując się jednak na dom, który będzie nam służył na całe życie należałoby zainwestować nieco więcej i w przyszłości mieć realną korzyść nie tylko z energooszczędnego.
Jakkolwiek w sytuacji gdy już zdecydujemy się na postawienie domku i wybierzemy rodzaj, lub też projekt, należałoby po pierwsze znaleźć najodpowiedniejszą ekipę. Rzetelny i uczciwy przedsiębiorca zatrudnia tylko profesjonalistów, którzy posiadają zarówno doświadczenie, jak i kwalifikacje oraz przeprowadzą wszelakie prace sumiennie oraz z totalnym zaangażowaniem. Firma powinna dysponować wymaganym ekwipunkiem, który przyspieszy robotę.

12 marca 2018 Brak komentarzy admin , ,