Kredyt hipoteczny wiąże się nam na pewno z ogromną kwotą, którą trzeba ponieść, jeżeli chce się wybudować własny dom. Zresztą taki rodzaj kredytu hipotecznego potrzebny jest nie tylko wtedy, kiedy buduje się dom ale również wtedy, kiedy trzeba będzie kupić dla siebie mieszkanie. Chociaż, czy powinniśmy tutaj używać słów „trzeba będzie”. To tylko od nas zależy decyzja, czy chcemy zakupić mieszkanie lub wybudować dom. Czy mamy już dosyć życia na wynajmowanym lub na „garnuszku u Rodziców”? Tak, mieszkanie z Rodzicami ma na pewno swoje zalety, bo opłaty idą na pół, jeżeli trzeba. Dodatkowo, jeżeli Rodzice mogą cieszyć się już swoimi wnukami, to zawsze jest opiekunka do pomocy. Czy jednak nie lepiej żyć na swoim, gdzie można zachować większy poziom intymności? Oczywiście, że tak.

Podobnie jest z wynajmowaniem mieszkania. Wyobraźcie sobie, że macie własny dom/mieszkanie i to dla siebie robicie wszelkie prace remontowe. Burzycie lub wznosicie ściany, bo Wam się tak podoba a nie z tego względu, że właściciel nieruchomości ma takie „widzi mi się”. Tak, taka jest prawda. Zobaczcie sobie, ile wydajecie pieniędzy na wynajem a ile moglibyście włożyć we własną nieruchomość? Prawda, że wychodzi na jedno i to samo? A teraz pomyślcie sobie, że takie mieszkanie/dom będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Będziecie mogli coś po sobie zostawić dzieciom. I to będzie coś o naprawdę dużej wartości. A więc jak – zdecydujecie się na wzięcie takiego kredytu hipotecznego? Brawo, to będziecie Wasza najlepsza decyzja życiowa jaką mogliście podjąć. Tak, nie będzie ona tania ale będzie naprawdę dobra. Tym bardziej, że będzie to inwestycja w przyszłość. Skoro już za pomocą doradcy finansowego postaraliście się o ten kredyt hipoteczny i macie już pieniądze na koncie, to czas na poszukiwania działki.

Tutaj również z pomocą niech przyjdzie Wam jakiś dobry pośrednik nieruchomości, który wskaże Wam najlepsze działki w takiej okolicy, która będzie Was interesować. Takie działanie z pośrednikiem będzie o wiele łatwiejsze. Po zakupie działki przyjdzie czas na projekty domów. A mianowicie będziecie musieli nawiązać kolejną współpracę – tym razem z biurem architektonicznym. Nie myślcie sobie, że domy powstają ot, tak sobie. To tak naprawdę bardzo ciężka praca nad najróżniejszymi planami. I to trzeba dodać, że to nie jest jeden plan. To kilka lub czasem nawet kilkanaście planów, które pokazują jak dom będzie wyglądał w całości, jak będzie wyglądało jedno piętro (o ile będą), poszczególne pokoje.

To bardzo ciężka i żmudna praca z linijkami, pomimo tego, że obecnie mamy dostęp do najróżniejszych programów komputerowych. Nie zawsze komputer jest w stanie tak wszystko szczegółowo i dobrze obmyślić. Projektowanie domów to również szereg najróżniejszych konsultacji, jakie architekt będzie musiał przeprowadzić z Wami. To nie tylko jedno spotkanie Was czeka ale będzie ich mnóstwo. W końcu otrzymacie ten najważniejszy plan i będziecie mogli przystąpić do budowania własnego domu z Waszych marzeń.

7 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , , ,