Posiadanie własnego miejsca na ziemi to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Chcemy by nasze cztery kąty były unikatowe i oddawały naszą osobowość. Czym się kierować urządzając mieszkanie?

Nowoczesne wnętrza

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne mieszkania urządzone w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Czym się on charakteryzuje? Przeważają w nim stonowane, spokojne barwy, takie jak biele, beże i szarości. Często stosowane są drewniane elementy i dodatki z metali.

Jedną z podstaw stylu skandynawskiego jest niewielka ilość przedmiotów. Pozwala to na urządzenie przyjemnego mieszkania nawet o niewielkiej powierzchni, bez efektu zagracenia. Badania dowodzą, że jeśli jesteśmy otoczeni nadmiarem przedmiotów i panuje wokół nas nieład, wpływa to negatywnie na naszą psychikę. Być może z tego względu Skandynawowie są tacy spokojni i zrównoważeni.

Jak oddać siebie urządzając mieszkanie?

Nowoczesne budownictwo oddaje do naszej dyspozycji wiele mieszkań wykończonych pod klucz. Są one zawsze urządzone ze smakiem, ale niestety wszystkie są do siebie podobne. A nie chcemy przecież, by nasze mieszkanie było bezosobowe. Co więc zrobić, by wnętrze pasowało do naszej osobowości?

Kluczowe znaczenie mają dodatki. To one decydują o charakterze wnętrza. Mogą to być obrazy, plakaty lub rzeźby, ale również unikatowy mebel lub roślina. Nie bójmy się eksponować tego co lubimy i co nam się podoba. Odrobina szaleństwa pozwoli wprowadzić życie do spokojnych przestrzeni gotowych mieszkań.

Pamiętajmy jednak by zachować umiar w dekorowaniu mieszkania, ponieważ łatwo o przekroczenie granicy i uzyskanie kiczowatego efektu. Jeśli chcemy podkreślić niezwykłość jakiegoś przedmiotu umieśćmy go w otoczeniu stonowanych kolorów i kształtów.

Korzystanie z pomocy fachowców

Nie każdy czuje się na siłach, by brać urządzanie mieszkania we własne ręce. W takich sytuacjach warto skorzystać z fachowej pomocy jaką może zaoferować biuro projektowe. Profesjonalne biura nie korzystają z gotowych projektów, tylko każdy tworzą na podstawie rozmów z klientem. Dzięki temu możemy uzyskać efekt spersonalizowanego wnętrza, zachowując jednocześnie podstawy ergonomicznego rozplanowania przestrzeni i dobrego smaku.

Łatwiej jest gdy mamy sprecyzowane oczekiwania i wiemy co nam się podoba, a co nie. Dlatego dobrze jest przed wizytą w biurze projektowym zastanowić się, czego oczekujemy od swojego mieszkania. Jakie otoczenie pomoże nam się zrelaksować po dniu pracy i nabrać sił na kolejne wyzwania. Czego potrzebujemy by czuć się bezpiecznie i z jakich obszarów mieszkania będziemy korzystać najczęściej.

Chwilę czasu możemy poświęcić na przeglądanie proponowanych aranżacji w internecie. Być może pozwoli to nam sprecyzować nasze oczekiwania. Mimo wszystko warto pozostać otwartym na propozycje projektanta. Może okazać się, że rozwiązania co do których, nie byliśmy przekonani, okażą się tym czego potrzebowaliśmy. Potrzebujemy w tym celu pewnej miary zaufania. Dlatego wybierzmy takie buro projektowe, które ma dobre opinie i wielu zadowolonych klientów.

24 września 2019 Brak komentarzy admin , ,