W czasach, kiedy ceny nieruchomości są tak wysokie, sprzedaż mieszkania nie jest wcale prosta. Czasami trzeba poczekać nie tylko kilka tygodni, a wręcz wiele miesięcy, by znaleźć zainteresowanych na wybrany lokal. Wśród ogłoszeń w stylu sprzedam mieszkanie pojawiają się zarówno te bardzo atrakcyjne z dobrymi cenami i ofertą świetnych lokalizacji, jak i te mniej atrakcyjne lub wręcz te wzbudzające duże zdziwienie.

Każdy właściciel mieszkania, który chciałby szybko sprzedać swoją nieruchomość, może zainwestować w usługę home staging polegającą na przygotowaniu mieszkania do sprzedaży. Czasami potrzebny jest niewielki remont za niewielkie pieniądze i mieszkanie nabiera całkowicie innego wymiaru, a co za tym idzie, łatwiej znaleźć zainteresowanych na takie mieszkanie. Jeśli chcesz sprzedać swoje lokum w dobrej cenie i szybko znaleźć kupca, to niewątpliwie warto się czymś takim zainteresować. Wyposażenie mieszkania może być minimalne, ale powinno być utrzymane ze smakiem i w taki sposób, by te stałe elementy, których nie będziemy już zmieniać, po prostu pasowały do późniejszej indywidualnej aranżacji przyszłego właściciela. Wnętrza powinny być przede wszystkim odnowione.

Nie muszą być wcale wyremontowane w dużym zakresie, ale powinny być świeże. Na przykład malowanie ścian i cyklinowanie parkietów to takie podstawowe zabiegi do wykonania zanim będziemy chcieli wystawić mieszkanie na sprzedaż. Ważne jest ustalenie odpowiedniej ceny mieszkania. Jeśli cena będzie zbyt wysoka, nie znajdziemy szybko kupca. Gdy będzie zbyt niska, możemy na mieszkaniu stracić. Najlepiej będzie, jeśli mieszkanie zostanie wycenione przez rzeczoznawcę, który dokładnie orientuje co się w cenach na rynku mieszkaniowym. Jego opinia da nam wiedzę dotyczącą ceny, jakiej musimy żądać za sprzedaż mieszkania. Jeśli przez długi czas trudno będzie nam sprzedać wybrane mieszkanie, to warto się zastanowić nad obniżeniem ceny. Czasami niewielka obniżka może nam przynieść szybki efekt w postaci momentalnego znalezienia zainteresowanej osoby.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w każdym mieście ofert sprzedaży mieszkań jest wiele i kupujący szukają tych najciekawszych, to jest najtańszych, a jednocześnie gwarantujących mieszkanie w największym standardzie i jak największym metrażu. Wbrew pozorom nie jest to wcale proste, bo znalezienie takiego mieszkania czasami zajmuje dużo czasu. W tym, jak szybko sprzedasz mieszkanie, udział będzie miał właśnie jego metraż. Obecnie częściej sprzedaje się małe mieszkania, natomiast te duże nie cieszą się taką popularnością, gdyż po prostu są droższe i ich utrzymanie również kosztuje więcej. Tak więc nie zdziw się wcale, jeśli małe mieszkanie uda ci się sprzedać szybciej, niż duże. Na obecnym rynku mieszkaniowym zachodzi tak wiele zmian, a dodatkowo te zmiany są tak szybkie, że czasami po prostu trudno jest doprowadzić do sytuacji, kiedy transakcja będzie nas w pełni satysfakcjonowała. Czasami lepiej sprzedać mieszkanie za mniejsze pieniądze, ale zrobić to szybciej.

14 października 2019 Brak komentarzy admin , , ,