Więcej i więcej konsumentów sprzedaje mieszkania w blokach oraz rozpoczynają budowę domu, albo też kupno od dewelopera.
Na rynku dostępnych jest ogromna ilość ofert a także projektów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Trzeba również zauważyć, że mieszkanie w domu niewątpliwie jest zdecydowanie bardziej korzystne dla rodzin z dziećmi, a także dla osób uwielbiających kontakt z naturą oraz ciszę i spokój. Obecność własnego ogrodu pozwoli na organizowane imprez w ogrodzie, czy też grillów ze znajomymi. Ceny apartamentów, czy mieszkań w nowych blokach bardzo często są zbliżone do cen samodzielnie stojących domów, na przedmieściach miast.
Ponadto koszty samego posiadania mieszkania bywają nierzadko wyższe, z powodu zobowiązania do regulowania opłaty czynszu, co jest szczególnie denerwujące kiedy dodatkowo musimy spłacać raty kredytu hipotecznego. Bez cienia wątpienia niekorzystną opcją jest wynajmowanie. Wiele młodych osób nie może pozwolić sobie na nabycie mieszkania, czy też domu, ani nie posiadają zdolności żeby bank udzielił im kredytu. Wtedy pozostaje tylko możliwość wynajmowania, bądź zamieszkania na stancji, albo jeśli jest taka opcja – z własnymi rodzicami.
Kiedy decydujemy się budowę domu, dobrze jest pomyśleć o odpowiednim projekcie, który będzie zaspokajał wszystkie nasze potrzeby. Budynek mieszkalny powinien, nie tylko dobrze wyglądać z zewnątrz, ale przede wszystkim musi być funkcjonalny. Obecne, okraszone technologiami budownictwo spełnia wszystkie potrzeby współczesnych ludzi. Zapierający dech w piersiach wygląd oraz wygoda spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Istnieje duża ilość rodzajów domów, które postawione zostały z różnorakich surowców. Najbardziej popularne są klasyczne domy murowane. Tutaj istotnym jest, by zdecydować się na domy pasywne, czy ewentualnie energooszczędne, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań oraz zaawansowanej technologii, posiadają niewysokie koszty eksploatacji. Świetne parametry izolacyjne sprawiają, ze zużycie prądu jest bardzo bardzo niskie. Wyłączną wadą takiego przedsięwzięcia jest relatywnie długi czas prowadzenia prac budowlanych. Tutaj musimy znaleźć odpowiednią firmę, która posiada w swoich szeregach wykwalifikowanych majstrów i dysponuje odpowiednim sprzętem ciężkim, który przyspieszy wykonywane prace. Jedynie w ten sposób mamy przekonanie, że dom będzie zbudowany według najwyższych standardów oraz będzie trwały. Inną możliwością są domy z drewna. Wykonane są z najwyższej jakości drewna, które jest odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Domy drewniane całoroczne mają, aż 30 letnią gwarancję, co ma potwierdzać ich niezawodność. Mogą być zbudowane według konkretnych projektów, bądź na specjalne życzenie klientów, uwzględniając ich potrzeby. Utrzymanie jest również bardzo niedrogie. Ogrzewanie może być zarówno gazowe, jak też kominkowe. Drewno doskonale izoluje ciepło oraz je rozprowadza w pomieszczeniach budynku. Gruba warstwa termoizolacyjna sprawia, że budynek mieszkalny nie ulega wychłodzeniu się nawet w trakcie trwania sporych mrozów.
Doskonałym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy czasu na poszukiwanie projektów, lub ekipy budowlanej oraz nadzorowanie prac czy też ogroma formalności to jest pozwoleń, które musimy zdobyć, jest kupienie domu od dewelopera. Wtedy wszelkimi czasochłonnymi formalnościami zajmie się właśnie on. Wyłączną tego wadą, są wyższe koszty, gdyż musimy dodatkowo zapłacić deweloperowi prowizję.

12 marca 2018 Brak komentarzy admin , ,