Młodzi ludzie odnoszący sukcesy w pracy chętnie podejmują decyzję o przeprowadzce z wynajmowanego mieszkania na coś własnego. Może być to dom na wsi, lub apartament z rynku pierwotnego. Poszukiwania wymarzonego gniazdka mogą być frustrujące lub inspirujące i ekscytujące. Wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem się do tego zabierają. Rodzą się liczne pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć, czy lepiej kupić nowy dom, czy może stary do remontu? Wszystko ma swoje plusy oraz minusy, a to co wybierzemy będzie determinować naszą niedługą przyszłość. Stare domy remontu znajdziemy przeglądając ogłoszenia w Internecie lub w lokalnej gazecie w sekcji sprzedam dom. Nowe domy budują zazwyczaj firmy budowlane na nasze zlecenie. Koszty są spore i często wiążą się z kredytem hipotecznym. Mieszkania w nowych apartamentowcach są dobrą inwestycją w przyszłość, zwłaszcza że ceny mieszkań w nowym budownictwie z roku na rok idą w górę. Rynek jest jeszcze nie przesycony i wiele czynników wskazuje na to, że jeszcze długo nie będzie.

Decydując się na nowy dom jesteśmy zmuszeni wybrać najlepszy projekt budowli. Projekty domów są różne, ceny ich również są rozmaite. Gotowe projekty są zazwyczaj tańsze niż te dedykowane specjalnie nam. Przed podjęciem decyzji dobrze jest skonsultować się z różnymi biurami architektów, którzy pokażą nam gotowe inwestycje lub przeprowadzą wizualizację komputerową naszych wymarzonych domów. Warto zaznaczyć, jaką kuchnię pragniemy mieć. Czy ma być łączona z jadalnią oraz z salonem, czy będzie to oddzielne pomieszczenie. Wiele projektów zakłada istnienie poddasza, który można po pewnym czasie przerobić na pokoje. Ważny jest również garaż oraz piwnica lub spiżarnia. W katalogach domów można wcześniej zobaczyć gotowe już koncepcje i wybrać coś dla siebie, można też przerobić istniejące rozwiązanie wedle swoich potrzeb.

Przy wybudowaniu nowego domu trzeba się liczyć z tym, że do urządzenie będzie ogród. Piękne i duże ogródki pochłaniają mnóstwo pracy i dużo pieniędzy. Często teren jest tak skomplikowany, że właściwe obsadzenie go roślinami musi obywać się pod okiem specjalisty w dziedzinie architektury krajobrazu. Profesjonalny architekt zna się na roślinach oraz na ich wymaganiach, ale jego praca jest kosztowna. Kiedy sami zakładamy zieleniec przydomowy musi liczyć się z tym, że wiedza na temat roślin jest kluczowa. Sadzimy gatunki, które dostosowane są do wymagań klimatycznych naszego kraju, poradzą sobie na glebie, którą mamy na działce. Trzeba też zwracać uwagę na docelową wielkość posadzonych roślin, gdyż zbyt duże i rozłożyste drzewa mogą zacieniać nam posesje oraz być kością niezgody między nami a sąsiadem. Kolejnym wydatkiem, na który musimy zwrócić uwagę jest kostka brukowa lub chodnik. Powinny być zrobione profesjonalnie przez firmę posiadające wszystkie niezbędne sprzęty. W przeciwnym razie kostka brukowa może odkształcać się przez przejeżdżające po niej ciężkie pojazdy. Musi również właściwie odprowadzać wodę opadową, aby na posesji nie tworzyły się kałuże.

14 października 2019 Brak komentarzy admin , , ,