Tak samo ważny jak dom, jest też ogród, który dom otacza. Ten obszar powinien być zaaranżowany modnie, stylowo i po prostu ładnie, tak by cieszył oczy ale był też miejscem na wypoczynek i relaks. Jeśli nie ma się pomysłu na aranżację ogrodu, wówczas warto skorzystać z oferty architekta krajobrazu, który zaprojektuje ogród od podstaw.

Nowoczesne aranżacje ogrodowe

Opłaca się iść z duchem czasu i zdecydować się na nowocześnie urządzony ogród, według najnowszych trendów. Architekci krajobrazu wiedzą doskonale, jakie aranżacje cieszą się obecnie największą popularnością, które z nich będą pasować do danego kształtu ogrodu i jego lokalizacji. Zadaniem architekta jest jest stworzenie projektu całego ogrodu, ujęcie na nim kwiatów, krzewów i innych roślin, a także elementów dekoracyjnych i mebli ogrodowych. Jeśli w domu mieszkają dzieci, wówczas w ogrodzie trzeba również stworzyć miejsce do zabawy dla nich.
Dobry architekt krajobrazu, współpracuje blisko z firmą, która wykonuje wszystkie prace w ogrodzie. Taka ekipa stworzy wyjątkowe miejsce do wypoczynku na wolnym powietrzu, które domownicy pokochają.

Strefa wypoczynkowa i strefa zabaw

Przy projektowaniu ogrodu, trzeba w nim wydzielić kilka różnych stref. Najważniejsza to strefa wypoczynkowa i strefa zabaw dla dzieci. W strefie zabaw dziecięcych, może stanąć basen, trampolina, piaskownica, huśtawki, domek ze zjeżdżalnią, ścianka wspinaczkowa i wiele innych podobnych atrakcji. Takie miejsce będzie idealnym miejscem do zabawy dla dzieci w różnym wieku, zapewni im spokojną i bezpieczną zabawę pod okiem dorosłych, jeśli tuż obok znajdzie się strefa wypoczynkowa. W strefie wypoczynkowej najważniejszą rolę odgrywają meble wypoczynkowe. Powinien się tu znaleźć stół i krzesła tarasowe, mały stolik kawowy, tapczanik i ewentualnie ławka lub huśtawka. Takie miejsce będzie służyć wypoczywaniu na wolnym powietrzu, jeśli będzie odpowiednio zadaszone, sprawdzi się przy każdej pogodzie.

Budowa domu a projekt ogrodu

Już na etapie, gdy tworzy się projekty budowlane swojego wymarzonego domu, należy zastanowić się nad docelowym wyglądem przyszłego ogrodu przy domu. Najłatwiej tworzy się projekt domu i projekt ogrodu jednocześnie, bo wraz z postępującymi etapami budowy jest jeszcze czas by nanieść na projekt ogrodu jakieś zmiany, jeśli zachodzi taka konieczność. Oczywiście końcowym etapem aranżowania ogrodu, są rośliny. Kiedy dom jest już wykończony, przychodzi czas na sadzenie roślin w ogrodzie, które dodają mu kolorów, ustawianie dekoracji ogrodowych, wstawianie mebli, sadzenie trawy. Dopiero w pełni wykończony ogród, jest miejscem na które miło się patrzy i miło się w nim spędza czas. Trzeba pamiętać też o tym, że ogród ma być nie tylko piękny ale i funkcjonalny i praktyczny. Warto więc w nim zainstalować system zraszania i podlewania, zakupić nowoczesną kosiarkę do trawy i inne narzędzia ogrodnicze, by móc utrzymać ogród w takim stanie, w jakim został zaprojektowany. Wtedy ogród będzie cieszył przez cały rok, a szczególnie wiosną i latem.

24 września 2019 Brak komentarzy admin , ,